Biyontoloji’de Fiber Optik Teknolojisi

fiber_optics_720 small

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu, 68. Oturumu, 71nci Genel Kurul Toplantısı sırasında 2015 yılını Uluslararası Işık ve Işık Temelli Teknolojiler Yılı olarak ilan etti (IYL-UIY 2015).

Uluslararası Işık Yılı ilan edilirken, ışık ve ışık temelli teknolojiler konusuna odaklanan BM, konu üzerinde küresel bilinçlenmeyi desteklemek, sürdürülebilir kalkınmayı teşvik etmek ve çözümler sunmak, enerji, eğitim, tarım ve sağlık alanlarında ışık bazlı teknolojilerin önemini vurgulamayı amaçlıyor. Işık konusu, gerçekten de kalkınma için “Bilim ve Teknoloji” olarak daha genel bir gündem maddesine bağlanmıştır.

Işık günlük hayatımızda yaşamsal bir rol oynar ve 21nci yüzyılda disiplinlerarası bir bilimdir. Tıpta devrim yaratmış, internet üzerinden uluslararası iletişimi açmış ve küresel toplumun, kültürel, ekonomik ve siyasi yönleri birbirine bağlayan bir odak olmaya devam ediyor.

Foton bilimi ışığın bilimidir. Birer ışık partikülü olan ışık dalgalarının ve fotonların üretiminin, kontrolünün ve belirlenmesinin teknolojisidir. Işık dalgaları ve fotonların özellikleri, evrenimizin ve varlığın keşfi, insanoğlunun sağlık sistemi ve tüm canlı hücrelerin çalışma prensiplerini anlamamıza yardımcı olmaktadır.

Sosyal medya, düşük maliyetli telefon görüşmeleri, sevdiklerimizle video konferanslar; bunlar, bize internetin sunduğu ve tarihte daha önce mümkün olmadığı kadar insanları teknolojik olarak birbirlerine bağlayan örneklerdir. Ve bu teknolojinin tüm ana kaynağı IŞIKTIR!

Fiberoptikler, silika ve plastikten üretilen çok ince, esnek ve transparan maddelerdir.Saç teli kadar ince olabilen fiberler, uçları birbirlerine bağlandığında, uzun mesafeler arasındaki ışık sinyallerini bir uçtan diğerine kolaylıkla taşıyabilirler.

Tel kablolardan farklı olarak fiberoptikler, uzun mesafeli veri transferleri YÜKSEK BANT GENİŞLİĞİNDE gerçekleştirebilmekteler. Fiberoptiklerin metal kablolara tercih edilmesinin diğer sebepleri; sinyallerin çok DAHA AZ KAYIP ile transfer edilmesi ve ELEKTROMANYETİK ENGELERDEN ETKİLENMEMESİDİR.

DSC00515Fiberoptiklerin alternatif tıp alanındaki kullanımına baktığımızda, BİYONTOLOJİ, biyofoton terapileri arasında fiberoptik iletişim teknolojisini kullanan, noinvasiv (hastaya fiziksel bir zarar verme ihtimali olmayan) ilk ve tek modalitedir.

Johan Bozwinkel, 2000’lerin başında fiber optik teknolojisinin popülerleşmesi ile beraber bu teknolojiyi başarılı bir şekilde Biyontoloji’ye entegre edebilmiştir. Bu sayede Biyontoloji, diğer biofeedback ve biorezonans yaklaşımları arasında yukarıdaki avantajlardan dolayı net bir şekilde öne çıkmaktadır. Fiber optikler ve labaratuarda üretilmiş kuvars kristal aracılığı ile frekansları taşıyan Biyontoloji yaklaşımı, elektrik teli ve bakır kullanan diğer yaklaşımlara göre çok daha geniş frekans aralığındaki bilgiyi taşıyabilir. Bu özelliğiyle Biyontoloji, hedeflediği bilgi mekanizmasının kapsadığı çok yüksek frekans barındıran oktavları da etkiler. Bu sayede Biyontoloji’nin etkileri, sübtil seviyelerden fiziksel seviyelere kadar harmonizasyon yapar.

%d blogcu bunu beğendi: